Merkez Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 07:30 - 19:30

Cumartesi:

Telefon: 0 (324) 326 20 14

Marina Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 10:00 - 22:00

Cumartesi: 10:00 - 22:00

Pazar: 10:00 - 22:00

Faydalı Bilgiler

 • Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Yağ Lekesi Yağ lekeleri, günlük hayatın bir parçasıdır. Yemek yerken, cilt bakımı sırasında, evde tamir yaparken her an karşımıza çıkabilen yağ lekesi; gıda maddeleri (sıvı yağ, zeytintağ, fıstık ezmesi, sos, salça vb.), bakım malzemeleri (vazelin, bebek yağı, kozmetik ürünler vb.) ve ev veya araç tamiri sırasında kullanılan malzemeler (mot... Yazının Devamı..

 • Giysiyi Korumak

  Öncelikle ürün temizleme talimatlarını mutlaka okuyun. Etiketinde kuru temizleme işareti olan hiçbir kıyafeti elde ya da makinede yıkamayın. Kıyafetiniz kuru temizleme gerektirmiyorsa yıkamadan önce mutlaka lekesini çıkartın, böylece kumaşta oluşabilecek sararmanın önüne geçmiş olursunuz Tüylenme ve pamuklanmanın önüne ge&c... Yazının Devamı..

 • Kuru Temizleme Sembol ve İşaretler

  ... Yazının Devamı..

 • Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Tükenmez Kalem Lekesi Tükenmez kalem, kolay bulunması ve rahat kullanımı ile günlük yaşamda en fazla kullanılan kalem olma özelliğini taşır. Hal böyle olunca da giysiler, halılar veya diğer yüzeylerde her an tükenmez kalem lekesi ile karşılaşılabilmektedir. Bu sayfalarda yer alan tükenmez kalem lekesi çıkarma tavsiyelerini yalnızca emin olduğu... Yazının Devamı..

 • Leke Çıkarma Yöntemleri

  Leke çıkarma yöntemleri, lekeleri çıkarırken uygulanacak olan genel tavsiye niteliğindeki bazı püf noktalarıdır. Detaylı leke çıkarma yöntemleri konusunda yan menüde bulunan ayrıntılı leke sayfalarından yararlanabilirsiniz.   Genel Leke Çıkarma Yöntemleri     Sıvı lekeleri hemen bir kağıt havlu ile kurulayın.  &nb... Yazının Devamı..

 • Leke Önleyici Tavsiyeler

  Giysileriniz kirlendiğinde Giysileriniz kirlendiğinde ve/veya lekelendiğinde en kısa zamanda temizletin. Leke ve kirlerin uzun süre giysinizin üzerinde kalması kir ve lekelerin sabitleşmesine ve giysinin liflerine işlemesine neden olur. Kirler ve lekeler uzun süre elbisenin üzerinde kaldığında okside olabilir. Ve çıkması imkansız lekeler haline dönüşebilir. Sez... Yazının Devamı..

 • Boya Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Boya Lekesi Boya, her zaman etrafa bulaşan bir şeydir ve daima bir şekilde giysilerinize boya lekesi bulaşacaktır. Giysilerinizden ve halılarınızdan çıkarabileceğiniz çok çeşitli tiplerde ve malzemede boyalar vardır. Boya lekesini mümkün olduğunca leke oluşur oluşmaz çıkarmaya çalışın. Plastik Boya mı yoksa Yağlı Boya mı? Boya lekesi i&ccedi... Yazının Devamı..

 • Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Çikolata Çikolata tarihi, 2000 yıl önce kakao ağacının lezzetli gizeminin keşfedildiği Güney Amerika’nın tropikal yağmur ormanlarına kadar uzanır. Maya ve Aztek medeniyetlerinin çikolata tükettiği bilinir. Aztek İmparatorluğu, vatandaşlarından ve fethettikleri yerlerdeki halklardan vergileri çikolatadan yapılmış paralarla ödemelerini istiyordu... Yazının Devamı..

 • Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Ketçap Ketçap, insanların en sevdiği soslardan biridir. Hamburgerlere, sosisli sandviçlere, patates kızartmasına bolca ketçap katarız. Bu kadar çok ketçap tükettiğimize göre, göz açıp kapayıncaya kadar oluşan ketçap lekesi ile nasıl baş edeceğimizi de bilmemiz gerekir. Ketçap Lekesi Domates özlü ketçap ... Yazının Devamı..

 • Şarap Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Şarap “İyi şarap, adam gibi içilirse çok hoş bir yoldaştır.” Shakespeare Mısırlılar yaklaşık olarak M.Ö. 2500 yılı civarında şarap yapımında üzüm meyvesine başvurdular. Ne var ki, bildiğimiz kadarıyla ilk şaraplar Orta Doğu kaynaklıdır. Tarihçilerin tahminine göre şarap, yaklaşık olarak 4.500 yıldır özellikle bazı toplumların... Yazının Devamı..

 • Kalem Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar? Tükenmez kalemi mürekkepleri genellikle boya katkısı içerirler. Özellikle mavi renkli olanları, içindeki çeşitli çözücüleri, reçineleri ve yağları bilmenin imkânsız olduğu çeşitli "mürekkep reçetelerinden" oluşurlar. Tükenmez kalem mürekkeplerin... Yazının Devamı..

 • Kan Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Kan Lekesi Eğer parmağınızda kağıt kesiği oluşmuş, çocuğunuzun burnu kanamış veya benzer kazalar yaşamışsanız, kan lekesini çıkarmanın ne kadar güç olduğunu öğrenmişsiniz demektir. Dikkat edilmesi gereken husus ise kan lekesini çıkarmanın neden güç olduğudur: Kanın içinde önemli miktarda demir vardır. Paslı, eski bir metali... Yazının Devamı..

 • Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Yağ Lekesi Yağ lekeleri, günlük hayatın bir parçasıdır. Yemek yerken, cilt bakımı sırasında, evde tamir yaparken her an karşımıza çıkabilen yağ lekesi; gıda maddeleri (sıvı yağ, zeytintağ, fıstık ezmesi, sos, salça vb.), bakım malzemeleri (vazelin, bebek yağı, kozmetik ürünler vb.) ve ev veya araç tamiri sırasında kullanılan malzemeler (mot... Yazının Devamı..

 • Sakız Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Sakız Günümüzde sakızlar, normal kauçuktan daha yumuşak sentetik bir kauçuktan yapılırlar; ısındıklarında hemen yumuşar ve dondurulduklarında ise sertleşirler. Bu madde, şeker ve başka tatlandırıcılarla karıştırılarak “sakıza” dönüştürülür ve sakızı çiğnediğinizde ağzınıza aroma verir. Sakız Lekesi Ayakkab... Yazının Devamı..

 • Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar ?

  Bu sayfadaki tavsiyeler, kumaştan ve halıdan japon yapıştırıcısı çıkarmak içindir. Elden ve vücudun hassas yerlerinden japon yapıştırıcısı nasıl çıkar tavsiyelerine yazının altındaki diğer bağlantılardan ulaşabilirsiniz.   Giysideki, Halıdaki Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?     Beyaz, desensiz bir kağıt havluyu veya temiz ... Yazının Devamı..

 • Uhu Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Uhu Uhu, bağlantı oluşturma veya onarma gibi işlerde kullanılan genel kullanımına yönelik olan bir yapıştırıcı markasıdır. Bununla birlikte Türkiye'deki marka bilinirliğine bağlı olarak artık bir yapıştırıcı türünü de temsil eder hale gelmiştir. Uhu Lekesi Uhu, birçok eşya ve nesne için eski haline getirme veya birleştirme ihtiyacını kar... Yazının Devamı..

 • Kahve Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Kahve Lekesi Kahve bugün dünyanın en çok tüketilen içeceklerinden biri haline gelmiştir. Etrafınıza bakarsanız; insanların araba kullanırken, yürürken veya bir şeylere kafa yorarken kahve yudumladıklarını görebilirsiniz. Eğer sizin de kahve içme alışkanlığınız varsa, en sevdiğiniz giysiye veya masa örtüsüne kahvenin damlaması vey... Yazının Devamı..

 • Çay Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Çay Lekesi Yaşamımızın bir parçası olan çay, Türkiye'de sudan sonra en fazla tüketilen ikinci içecektir. Bu yüzden işe gitmek için acele ederken güzelim temiz gömleğinize kaç defa çay döktüğünüzü sizin bile hatırlamanız zordur. Veya kaç defa halıdaki veya kilim üzerindeki çay lekesin... Yazının Devamı..

 • Oje Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Oje Oje, türlü renklerde bulunan bir tırnak cilasıdır ve dünya yüzündeki bir çok kadının kullanmaktan hoşlandığı bir şeydir. Oje; tırnakları güzel göstermesinin yanısıra, güçlendirici etkiye de sahiptir. Oje Lekesi Sık sık veya arada sırada oje kullanıyorsanız, oje lekesi oluşmasını engellemek için ürün ambalajındak... Yazının Devamı..

 • Mum Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Mum Lekesi Doğum günü partilerinde, çeşitli kutlamalarda, bazı dinlerin törenlerinde ve aroma terapide de kullanılan renkli ve kokulu mumlar; dekoratif objeler, vurgulayıcı unsurlar ve ilginç sohbet konusu şeklinde varlık gösterirler. Çiçek kokulu mumlar koku duyumuzu şenlendirmelerine karşın, malesef hiç hoş görünmeyen mum damlaları g&o... Yazının Devamı..

 • Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Mürekkep Lekesi Mürekkep her yerde. Tükenmez kalemlerden çocukların keçeli kalemlerine ve mürekkep püskürtmeli yazıcılara kadar mürekkeple düzenli olarak karşılaşırsınız. Bu durum dikkate alındığında, şu veya bu zamanda bir mürekkep lekesi ile karşılaşmanız da kuvvetle muhtemel bir durumdur. Mürekkep; tanımı itibariyle, lekeleme... Yazının Devamı..

 • Etkin Leke Çıkarma

  Etkin leke çıkarma; önemli ölçüde lekenin yapısına, kumaşın cinsine, kullanılan boyanın dayanıklılığına ve lekeye zamanında müdahale edilmesine bağlıdır. Zamanında çıkarılmayan, yiyeceklerden, içeceklerden ve diğer yağlı maddelerden kaynaklanan lekeler sıcağa maruz kaldıkları zaman oksitlenmeye başlar ve soyulmuş bir elmanın havayla temas... Yazının Devamı..

 • Pas Lekesi Nasıl Çıkar ?

  Pas Pas sadece kumaşlar için değil, aynı zamanda zeminler, mobilyalar ve başka birçok eşya için de sık rastlanan bir sorundur. Temel olarak, paslanma bir metalin oksitlenmesidir. Bu oksitlenme, temizlenmesi zor olabilecek pas lekeleri bırakabilir. Pas Lekesi Alüminyum ve bakır gibi birçok metalin paslanabilmesine karşın, insanların çoğu pası demirle ö... Yazının Devamı..