Merkez Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 07:30 - 19:30

Cumartesi:

Telefon: 0 (324) 326 20 14

Marina Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 10:00 - 22:00

Cumartesi: 10:00 - 22:00

Pazar: 10:00 - 22:00

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar ?

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar ?

Tükenmez Kalem Lekesi

Tükenmez kalem, kolay bulunması ve rahat kullanımı ile günlük yaşamda en fazla kullanılan kalem olma özelliğini taşır. Hal böyle olunca da giysiler, halılar veya diğer yüzeylerde her an tükenmez kalem lekesi ile karşılaşılabilmektedir.

Bu sayfalarda yer alan tükenmez kalem lekesi çıkarma tavsiyelerini yalnızca emin olduğunuz kumaşlarda veya halılarda uygulayın. Birden çok kumaş çeşidi kullanılmış narin giysiler için Figaro Kuru Temizleme Servisi'nden, hassas elyaf çeşitlerinden üretilmiş veya özel boyalar içeren halılar için de  Figaro Kuru Temizleme Halı Yıkama Servisi'nden hizmet alabilirsiniz.

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

    Tükenmez kalem lekesi için daima en kısa sürede müdahale edin. Tükenmez kalem lekesine daha ıslak durumdayken müdahale edilmesi lekenin çıkarılmasına olumlu etki eder.
    Tükenmez kalem sıvısı yoğunsa öncelikle beyaz ve temiz bir kuru bez veya kağıt havluya lekeyi emdirin.
    Sonra bir kaşık ağartıcı içermeyen sıvı çamaşır deterjanı ve bir bardak suyla hazırladığınız karışımı temiz ve beyaz bir kağıt havlu veya beze emdirin ve bunlar yardımıyla tükenmez kalem lekesi olan noktayı ovmadan bastırarak tamponlayın.
    Giysiyi talimatında belirtildiği gibi yıkayın. Halıyı da mümkün olan en az suyla durulayın.
    Giysiyi havayla kuruması için asın. Halı üzerindeki nemi, kuru ve temiz bir pamuklu bez veya kağut havlu ile tamponlayarak alın.